ČEZ plánuje za 10 let nabrat 4 000 odborníků, zejména kvůli jádru

DomůFirmy

ČEZ plánuje za 10 let nabrat 4 000 odborníků, zejména kvůli jádru

Až 4 000 nových odborníků navíc plánuje nabrat ČEZ v následujících 10 letech. Nejvíce jich bude směřovat do oblasti jádra, další pak do transformace energetiky a distribuce.

Poptávka po tepelných čerpadlech roste o 150 %. Rychle objednejte
Dotace na fotovoltaiku. Co byste o nich měli vědět?
ČR nečerpala žádný plyn z Ruska, zásobníky jsou naplněny z 88 %
Eurostat: Češi měli v 1. pololetí nejdražší plyn a elektřinu ve V4

Až 4 000 nových odborníků navíc plánuje nabrat ČEZ v následujících 10 letech. Nejvíce jich bude směřovat do oblasti jádra, další pak do transformace energetiky a distribuce.

Poptávce po nových energeticích jde ČEZ naproti řadou aktivit zaměřených právě na studenty a absolventy – ročně jeho programy projde na 450 zájemců.

„Vzdělávání a rozvoj mladých talentů jsou pro nás klíčové, protože věříme, že budoucnost energetiky závisí na nových odbornících, kteří přinesou inovativní řešení a svěží pohled. Každoročně projde našimi programy a stážemi stovky studentů, přičemž řada z nich po dokončení studia nachází uplatnění ve společnosti ČEZ. Jsme hrdí na to, že můžeme pomáhat formovat novou generaci odborníků, kteří se stanou lídry v oblasti energetiky. S ohledem na rostoucí nároky v oblasti jaderné energetiky a obnovitelných zdrojů je pro nás zásadní podporovat talenty, které se budou podílet na budoucím rozvoji těchto klíčových oblastí,“ řekla Michaela Chaloupková, členka představenstva a ředitelka divize správa ČEZ.

ČEZ si vytváří základnu budoucích odborníků i prostřednictvím spolupráce s partnerskými školami. Aktuálně jde o 100 středních odborných a průmyslových škol, gymnázií a vysokoškolských fakult a univerzit. Nejen pro partnerské školy nabízí ČEZ bohatou nabídku exkurzí, přednášek, stáží a stipendijních programů. Celkem jde o 11 programů, z toho 7 pro střední a 4 pro vysoké školy.

Mezi nejoblíbenější programy patří dvoutýdenní Letní univerzity v jaderných elektrárnách, které každoročně přitahují zájemce o jadernou energetiku. Letos se obou Letních univerzit zúčastnilo více než 60 studentů, za celou dobu existence (v Temelíně 19 let, v Dukovanech 16 let) ji absolvovalo téměř 1 200 vysokoškoláků.

Zhruba polovina absolventů Letní univerzity po skončení školy nastoupí do jaderných provozů Skupiny ČEZ, řada z těch, kdo se zúčastnili prvních ročníků, pracuje v ČEZ dodnes. Studenti technických oborů mohou díky účasti také získat stipendium – za pět let ve výši téměř půl milionu korun.

Pro středoškoláky jsou připraveny třídenní specializované programy, zaměřené na různé oblasti energetiky: Jaderné, Distribuční nebo ESCO maturity studenty seznamují s konkrétními provozy a tématy. Vybrané partnerské střední školy se mohou zapojit do Motivačního programu Prokopa Diviše, v němž nejlepší studenti vybraných elektro oborů získávají peněžitou odměnu. Za osm ročníků tohoto programu rozdal ČEZ více než 7 milionu korun.

Zdroj: čez

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 1